14

KOSGEB Hibe Kredileri ile kendi işinizi kurun

İllaki internetten mi kazanacaksınız? Kendi işinizi kurmayı düşünmez misiniz? Sermayeniz olsa kendi işinizi kurar mısınız? İşte size devletten karşılıksız ve bankasız hibe krediler..

Bakan Ergün’ün verdiği bilgilere göre girişimcilik destek programı kapsamında ilk defa işyeri açacak 400 kişiye 27’şer bin lira hibe desteği sağlanacak. 27 bin liranın 5 bin lirası işletmenin kuruluşu sırasında verilecek. 10 bin lira kuruluş döneminde makine teçhizat ve ofis donanımı için aktarılacak. Geri kalan 12 bin lira da işletme giderlerine destek olmak amacıyla her ay biner lira şeklinde ödenecek. Ancak bu destekleri alabilmek için kurulacak işletme birinci veya ikinci teşvik bölgesindeyse toplam giderin yüzde 40’ının; üçüncü veya dördüncü bölgesindeyse yüzde 30’unun girişimci tarafından karşılanması gerekiyor. Kadın veya engelli girişimciler ise bölgeye göre yüzde 30 ve yüzde 20 katkıyla söz konusu 27 bin lira destekten yararlanarak işletmelerini açabilecekler.

Daha fazla bankasız kredi ister misiniz?

Bu kredi sadece 400 kişi için ama siz her şartta devletten hibe kredi alabilirsiniz. Bunları nasıl yapacağınız Hibe Krediler Kitabında (tıkla incele) detaylıca açıklanmış ve size bizzat danışmanlıkta yapıyorlar.

İster hayvancılık için teşvik kredisi, ister iş kurma kredisi, isterseniz tarım kredisi çekin. Kendinize güveniyorsanız devlet size işinizi kurmanızda yardımcı olacaktır. Ben bu işin uzmanı değilim ama etrafımda hibe kredi alanlar var. Biraz çetrefilli bir iş olsa da Kosgep Kredisi ile iş kurmak mümkün..

Hibe Krediler hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın..

Bankasız Kredi, Hibe Krediler, Kosgep Kredisi, Hayvancılık Kredisi, Kosgep Kredisi

Kategori: Ek İş, Gelir Fırsatları, Genel, İncelemeler, Tavsiyeler Tags: , , ,
reklam23

14 Cevap var to "KOSGEB Hibe Kredileri ile kendi işinizi kurun"

 1. Affilistan dedi ki:

  Hibe Kredi e-kitabına aman sakın para vermeyin! Ben onu aldım. Aldığıma pişmanım. Hibe Kredi e-kitabının tüm içeriği tamamıyla kosgeb.gov.tr sitesinde yazanların aynısı. KOSGEB’in web sitesine girip okumak varken niye para veresiniz bu e-kitaba(?) Üstelik hemen hemen 4’te 3’ünden fazlası hibe verilen işler tablosu.
  Şunu da belirteyim ki; hiçbir zaman %100 hibe ile işletme kurmak mümkün değildir. Hibe işletme adına verilir, işletme kuracak kişi adına değil. Önce işletmenin yasal işlemlerinin tamamlanıp tüzel kişiliğinin başlaması gerekli. İşletme sermayesinin belirli bir oranı hibe ile karşılanır. Örnek; %70, %50 gibi… Geri kalanı faizsiz geri ödemeli kredi ile karşılanabilir.

 2. omerx dedi ki:

  benim yazdığım yorum kaybolmuş ama neyse tekrar yazarız artık 🙂

 3. turgut dedi ki:

  ben bu kredi sistemlerini anlamıyorum. benim elimde patent enstütüsünden alınmış faydalı model patentim var ama devletin hiç bir kurumundan destek bulamadım.ben birtek soba bir daireyi tamamen ısıtabilel üstelikte banyo ve mutfakta sıcaksu kullanarak artı soba zehirlenmelerinin tamamen önüne geçen ve kat kaloriferine göre0/50 DAHA TASARRUFLU OLAN KOVALI VE OTAMATİK SİSTEMİMİZE DEĞER VERİP İlgilenen bir tane devlet kurumu yok enterasan değilmi şu anda yaklaşık 50 ye yakın kişide bu sistemi kullanmakta DENİZLİ VE ÇEVRESİNDE

 4. ibrahim gür dedi ki:

  Ben 1967 doğ ibrahim gür Malatyanın Hekimhan dursunlu köyünde ikamet etm ekteyim Tavuk ve yumurta üretimi için olağan üstü bir Arazimiz var Eğer uygun bulursanız Kosgepin ve müdürlüğümüzün hibeli kredide faydalanmak istiyorum üstelik issizim Artı tarım sigortalıyım Gereğininbilgilerinize Arz ederim.

 5. Burak dedi ki:

  Afilistan;

  Neden yalan söylüyorsun. Bende kitabı satın aldım. adamlar senin dediklerini yazmış. yüzde yüz hibe verilmez diye. Neden kitabı almadan sorumadan karalama yapıyorsunki.

  Bence gayet güzel bir şekilde nalatılmış. Nerelrden hangi aşamalardan geçileceğini. ayrıca kitabı satın alamdan bir çok soru sorduğumda bana başştan anlattılar. Ve eğer dedim, beğenmezsem iade isterim onuda kabule ttiler…

  Yaptığın saygısızlık

 6. recep aktas dedi ki:

  20 adet buyuk bas hayvanım var ısletmemı buyutmek ıstıyorum ozurluyum sag kolumu 2009 da pancar sokum makınasına kaptıdım sag kolumu kaybettım hayvancılıktan baska yapacak ısım ve bu ısletmeyı buyutmek ıstıyorum kosgeb ten nasıl bı yardım alabılırım

 7. durmuş dedi ki:

  yaklaşık 22 yıldır türk markalarının nokta satış magazacılıgı yapmaktayım büyük şehirlerde iş ve istihtam oluşturmak amacıyla nokta satış magazaları kurmak amacı ile kredi kullanmak istiyorum bu konuda yardm ı istiyorum nerelere baş vurabilirim saygılarımla

  • Teoman Arslan dedi ki:

   Durmuş bey yaşadığınız şehirdeki KOSGEB ofisine gidin, size detaylıca anlatırlar. İnternetten yanlış yönlendirilebilirsiniz.

 8. alattin dedi ki:

  Elimizde 500 dönüm arazi var değerlendiremiyoruz.kosgeb bu arazi uzerin yapılacak projelere desdek veremezmi. verirse şartları ne olur.bu konuda bilgilendirilmek isterim.tşk.

 9. metin dedi ki:

  selam arkadaslar ben 30000 hibe sertıfıkamı aldım ama ne iş yapılabilir bu parayla onu araştırıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz,hem ben hemde kardeşim aldık sertifikamızı lutfen bize yardımcı olun…05365985337

Sen de bir yorum bırak

Yorumunu Gönder

Tasarım Okan Çelik